Türkiyeden Kimse varmı ? (turkish)

retro69

n00b
selamlar Arkadaşlar,

neogeo konsolum henüz yok ama, oyunlarım var. Belki tanışır, birbirimize yardımcı oluruz.. NeoGeo AES ve NeoGeo CD ariyorum..

epostam: retro69@mynet.com

Deniz

n00b
Evet var. Burada bir Türk görmek gerçekten sevindirici. Benim de bundan yaklaşık bir 10 yıl önce Neo-Geo AES sistemim ve kartuşlarım vardı (hatta ender bulunan Last Blade bile vardı) ama Türkiye'ye kesin dönüş yapmadan önce hepsini satmıştım.

retro69

n00b
Bende Istanbuldayım. Şu anda bende de oyun konsolu yok. Ama hem AES hem de MVS için oyunlarım var. AES sistem arıyorum. Yakında MVS'de alacağım sanırım..

eski bilgisayar ve oyun konsolları koleksiyonu yapıyorum. Senin ilgin varmı ?

NeoGeo emulatorden mi oynuyorsun ?

Deniz

n00b
Evet ilgim var. Ben de bu işe 1988'de (o zaman 8 yaşındaydım) bir Amstrad CPC 464 ile başlamıştım. O zamanlar Avrupa'da yaşadığım için şanslı sayılırdım, bir çok sistem elimden geçti, Atari bilgisayarlar (ör: 520ST), Amiga A-500, Sega Master System ve Genesis / Megadrive, Nintendo NES ve Super Nintendo, NEC PC Engine ve hatırlayamadığım başka sistemler. Bu saydığım bütün sistemlere artık sahip olmadığım için genelde emülatörden oynarım (nostalji adına). Neo-Geo'ya da zamanında sahip olmuştum, o zamanların en iyi grafiklerine ve en deli dövüş oyunlarına sahipti yalnız kolay kolay oyun alamıyorduk, zira bir oyun 1500 frank seviyesindeydi (bugün yaklaşık 300 amerikan doları). Ben de bundan yaklaşık 3 yıl önce modifiyeli AES almaya niyetlenmiştim ama nasip olmamıştı.

E=MC2

Ass Troll,, Ignorant, , , , (Do Not Resuscitate)
c64, atari, nes, snes, neo cd, ps2. 80 lerden beri. hebsini attik, sattik ve arkadaslara verdik. sade neocdz ve ps2 da kaldi. ps3 almayi dusunen varmi? neyse en cok sevdim oyunlar arcade oyunlari, dovus oyunlari capcom/snk. bunlari ps3de oynuyabilsem neocdz ve ps2yi de satabilirim. butun mvs/ cps1&2 oyunlari zaten emu de calisiyorlar. cps3 calismiyor ama sf3 zaten var ps2de.

retro69

n00b
commodore, atari vs. neredeyse yaygın olan tum eski bilgisayarlar ve Atari2600'den NES'e,SNES, MegaDrive,3DO'ya CD-i'a kadar bircok oyun konsolum var..

NeoGeo koleksiyonuna ise yeni basladim. 5 tane AES oyunum ve 2 tane'de MVS oyunum var. AES oyunlari Andro Dunos, Art of Fighting, Last Resort, Ninja Commando ve 8man. MVS oyunlarım ise Art of Fighting ve World Heroes 2.

Henuz :) NeoGeo konsolum yok :)

Bana NeoGeo MVS icin 10 oyun tavsiye edebilirmisiniz? Hem koleksiyon olarak anlamli, hem de klasiklesmis güzel oyunlar... Metal Slug serisini almayı dusunuyorum. Samurai Shodown 2 iyi diyorlar.. Reviewlere baktım..20-30 tane kadar iyi oyun var ama..O kadar almak ve bulmak simdilik zor..

Deniz

n00b
Evet Metal Slug serisi iyidir, özellikle üçüncüsü. Samurai Shodown konusuna gelince, 2 çok güzeldir ama bulabilirsen 5. oyunu al, yani SSV. Bunların dışında (eğer bulabilirsen) MUTLAKA Last Blade 1 ya da 2 al. İkisi de mükemmel. Garou: Mark of The Wolves da alınmaya değer.

retro69

n00b
Samurai Shodown 5'le ilgili review neo-geo.com sitesinde goremedim. ben review'leri takip ederek bir liste cikarmistim. Amacim Turkiye'deki eski atari salonlarindan oyunlar bulmak. O nedenle samurai shodown 5 bulmak kolay olmayacaktir :(

Bu MVS kartuslari, AES sistemlerde kullanmayi saglayan donusturuculer boyle pahalimidir? Ucuz alternatif yokmudur?

E=MC2

Ass Troll,, Ignorant, , , , (Do Not Resuscitate)
KOF 98
RB2
LB1
LB2
SS2
SS3
MOTW
MS
MSX
sengoku 3
pulstar
blazing star
strikers 1945+
magicall drop 3
puzzle bubble 1 yoksa 2
shock troopers 1 veya 2

bular cok guzel oyun baslamak icin. en iyileri bana gore.

retro69

n00b
sagol Musolini.. yavas yavas soyledigin oyunlari toplamaya calisacagim :)

Ali hosgeldin... Sende neler var? koleksiyon yapiyormusun ? Bana koleksiyonumda yardimci olurmusunuz :)

retro69

n00b
Neo Geo Geldi...

Bugun NeoGeo MVS 1FZ slotum geldi. yanında da metal Slug 2 oyunu.. şimdi bunu TV'ye bağlanacak şekilde düzenlemeye geldi. Bu konuda onerisi, fikri olan var mi ?

Last edited: