Results 1 to 13 of 13

Thread: Türkiyeden Kimse varmı ? (turkish)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
 1. #1
  Pupil of Bonus-Kun

  Join Date
  Aug 2006
  Location
  Istanbul

  Posts
  7

  icon18.gif Türkiyeden Kimse varmı ? (turkish)

  selamlar Arkadaşlar,

  neogeo konsolum henüz yok ama, oyunlarım var. Belki tanışır, birbirimize yardımcı oluruz.. NeoGeo AES ve NeoGeo CD ariyorum..

  epostam: retro69@mynet.com

 2. #2
  Timid Neo Newbie
  Deniz's Avatar
  Join Date
  Aug 2006
  Location
  Istanbul

  Posts
  3
  Evet var. Burada bir Türk görmek gerçekten sevindirici. Benim de bundan yaklaşık bir 10 yıl önce Neo-Geo AES sistemim ve kartuşlarım vardı (hatta ender bulunan Last Blade bile vardı) ama Türkiye'ye kesin dönüş yapmadan önce hepsini satmıştım.

 3. #3
  Pupil of Bonus-Kun

  Join Date
  Aug 2006
  Location
  Istanbul

  Posts
  7
  Bende Istanbuldayım. Şu anda bende de oyun konsolu yok. Ama hem AES hem de MVS için oyunlarım var. AES sistem arıyorum. Yakında MVS'de alacağım sanırım..

  eski bilgisayar ve oyun konsolları koleksiyonu yapıyorum. Senin ilgin varmı ?

  NeoGeo emulatorden mi oynuyorsun ?

 4. #4
  Timid Neo Newbie
  Deniz's Avatar
  Join Date
  Aug 2006
  Location
  Istanbul

  Posts
  3
  Evet ilgim var. Ben de bu işe 1988'de (o zaman 8 yaşındaydım) bir Amstrad CPC 464 ile başlamıştım. O zamanlar Avrupa'da yaşadığım için şanslı sayılırdım, bir çok sistem elimden geçti, Atari bilgisayarlar (ör: 520ST), Amiga A-500, Sega Master System ve Genesis / Megadrive, Nintendo NES ve Super Nintendo, NEC PC Engine ve hatırlayamadığım başka sistemler. Bu saydığım bütün sistemlere artık sahip olmadığım için genelde emülatörden oynarım (nostalji adına). Neo-Geo'ya da zamanında sahip olmuştum, o zamanların en iyi grafiklerine ve en deli dövüş oyunlarına sahipti yalnız kolay kolay oyun alamıyorduk, zira bir oyun 1500 frank seviyesindeydi (bugün yaklaşık 300 amerikan doları). Ben de bundan yaklaşık 3 yıl önce modifiyeli AES almaya niyetlenmiştim ama nasip olmamıştı.

 5. #5
  Pupil of Bonus-Kun

  Join Date
  Aug 2006
  Location
  Istanbul

  Posts
  7
  commodore, atari vs. neredeyse yaygın olan tum eski bilgisayarlar ve Atari2600'den NES'e,SNES, MegaDrive,3DO'ya CD-i'a kadar bircok oyun konsolum var..

  NeoGeo koleksiyonuna ise yeni basladim. 5 tane AES oyunum ve 2 tane'de MVS oyunum var. AES oyunlari Andro Dunos, Art of Fighting, Last Resort, Ninja Commando ve 8man. MVS oyunlarım ise Art of Fighting ve World Heroes 2.

  Henuz NeoGeo konsolum yok

  Bana NeoGeo MVS icin 10 oyun tavsiye edebilirmisiniz? Hem koleksiyon olarak anlamli, hem de klasiklesmis güzel oyunlar... Metal Slug serisini almayı dusunuyorum. Samurai Shodown 2 iyi diyorlar.. Reviewlere baktım..20-30 tane kadar iyi oyun var ama..O kadar almak ve bulmak simdilik zor..

 6. #6
  Timid Neo Newbie
  Deniz's Avatar
  Join Date
  Aug 2006
  Location
  Istanbul

  Posts
  3
  Evet Metal Slug serisi iyidir, özellikle üçüncüsü. Samurai Shodown konusuna gelince, 2 çok güzeldir ama bulabilirsen 5. oyunu al, yani SSV. Bunların dışında (eğer bulabilirsen) MUTLAKA Last Blade 1 ya da 2 al. İkisi de mükemmel. Garou: Mark of The Wolves da alınmaya değer.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •